Поврзете се со нас

Формула 1

Берни Еклстоун ќе добие син на 89-годишна возраст

Објавено

на

Поранешниот прв човек на Формула 1, Берни Еклстоун го очекува своето четврто дете на 89-годишна возраст, пренесуваат британските таблоиди.

Легендарниот бизнисмен кој успеа да ја претвори Формула 1 во голем спортски, но и бизнис успех е во брак со 44-годишната Фабијана Флоси, а летово парот кој живее во околината на Сао Пауло треба да го добие првото дете.

Еклстоун има три ќерки од претходните два брака со Ајви Бамфорд и Славица Радиќ, а со Флоси ќе го добие првиот син пред да наполни 90 години.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни