Поврзете се со нас

Македонија

Бериша ќе го носи дресот на Кукеси

Објавено

на

Поранешниот фудбалер на Вардар, Шкендија, Шкупи и Пелистер, Јакуп Бериша во иднина ќе носи дресот на Кукеси.

Офанзивецот се одлучи да испроба надвор од нашите граници и договори тригодишна соработка со албанскиот прволигаш.

Бериша има 22 години, ги има минато сите младински селекции во македонската репрезентација и во иднина ако се наметне може да го гледаме и во А националниот тим.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни