Поврзете се со нас

Англија

Бербатов типува со точен резултат: Арсенал ќе се „лизне“ во Ливерпул, пет гола ќе паднат на „Олд Трафорд“

Објавено

на

Foto:twitter.com/ManUtd

Од денеска до понеделник се игра петтото коло во англиската Премиер лигата, коло во кое нема класично дерби, ама има многу средби кои се интересни и треба да понудат многу возбудувања.

Вкупно десет натпревари се на програмата, а за истите свој тип даде бугарската фудбалска легенда Димитар Бербатов.

Некогашниот ас на Тотенхем, Манчестер Јунајтед и Фулам како амбасадор на „Бетфер“ редовно дава прогнози, па така според него може да очекуваме изненадување на „Гудисон Парк“ каде Евертон ќе остане непоразен во пресметката со Арсенал.

Ова се сите негови типови:

Вулверхемптон-Ливерпул 0-2

Фулам-Лутон 2-0

Тотенхем-Шефилд Јунајтед 4-0

Вест Хем-Манчестер Сити 1-3

Манчестер Јунајтед-Брајтон 3-2

Астон Вила-Кристал Палас 3-1

Њукасл-Брентфорд 2-0

Борнмут-Челси 1-1

Евертон-Арсенал 1-1

Нотингем Форест-Барнли 2-1

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни