Поврзете се со нас

Англија

Бербатов типува: Ќе има доста голови на дербито на „Стемфорд Бриџ“, Ливерпул ќе ја прекине серијата на порази

Објавено

на

Во најсилната фудбалска конкуренција на островот, Премиер лигата се игра 26. коло кое на хартија носи „полесни“ задачи за дел од фаворитите, но воедно го имаме и дербито меѓу Челси и јунајтед кое се игра утре од 17:30 часот на „Стемфорд Бриџ“.

Овие сите дуели беа предвизвик за некогашната премиерлигашка ѕвезда Димитар Бербатов да даде свој тип со точен резултат на истите, па така според него победи ќе забележат Манчестер Сити, Тотенхем и Ливерпул кој против Шефилд Јунајтед ќе ја прекине серијата од четири порази.

Според Бербатов Арсенал ќе успее да ги суреди „лисиците“ од Лестер, додека битката во Лондон меѓу Челси и Јунајтед ќе донесе четири погодоци.

Типови на Бербатов:

Манчестер Сити-Вест Хем 2-0

Тотенхем-Барнли 2-0

ВБА-Брајтон 1-2

Лидс-Астон Вила 3-2

Њукасл-Вулверхемптон 1-1

Кристал Палас-Фулам 1-2

Лестер-Арсенал 1-3

Челси-Манчестер Јунајтед 2-2

Шефилд Јунајтед-Ливерпул 0-2

Евертон-Саутемптон 2-1

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни