Поврзете се со нас

Англија

Бербатов со типови за мечевите од ПЛ: Четири гола ќе паднат на дербито на „Стемфорд Бриџ“, фаворитите ќе дојдат до посакуваните резултати

Објавено

на

Овој викенд се игра 12. коло во Премиер лигата, рунда која е последна пред завршната репрезентативна пауза за оваа 2023 година.

Дербито се игра на „Стемфорд Бриџ“ каде Челси ќе го дочека актуелниот првак Манчестер Сити, поточно ова ќе биде сериозен тест за избраниците на Покетино, дуел кој ќе покаже дали „сините“ се на добар пат и дали во блиска иднина би можеле да конкурираат за врвот.

Димитар Бербатов како амбасадор на „Бетфер“ и човек кој редовно ги прогнозите дуелите од ПЛ, не очекува никакво изненадување во Лондон, поточно според него Сити ќе слави рутински со 3-1.

Тој воедно очекува сигурни триумфи да остварат и фаворитите како Ливерпул, Арсенал, но и Јунајтед кој го пречекува Лутон.

Ова се неговите типови:

Вулверхемптон-Тотенхем 1-2

Арсенал-Барнли 3-0

Манчестер Јунајтед-Лутон 2-0

Борнмут-Њукасл 1-1

Астон Вила-Фулам 3-1

Брајтон-Шефилд Јунајтед 2-0

Ливерпул-Брентфорд 2-0

Вест Хем-Нотингем Форест 1-0

Челси-Манчестер Сити 1-3

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни