Поврзете се со нас

Свет

Бербатов го издвои својот омилен фудбалер: Го сака цела Европа, ќе стане комплетен играч

Објавено

на

Димитар Бербатов редовно ги објавување своите петочни колумни за „Бетфер“ и коментира разноразни случувања во светскиот фудбал, а со оглед на тоа што актуелно е враќањето на Бундеслигата, Бугаринот даде свој коментар за еден од најголемите таленти од Германија.

Бербатов играше за Баерл Леверкузен и не е чудно што „фармацевтите“ се негови фаворити во Германија, а сега откри дека еден играч од првиот тим е на врвот на неговата листа на омилени.

Станува збор за Кеи Хаверц, фудбалерот кој го посакува речиси цела Европа, а кој допрва треба да донесе конечна одлука за тоа каде ќе продолжи.

– Јас си имам свои омилени играчи кои уживам да ги гледам. Најчесто го гледам Баер Леверкузен, имав неверојатни години таму, ме изградија како човек и затоа најмногу ги гледам.

– Еден нивни играч посебно го сакам Каи Хаверц е еден од најталентираните играчи во Бундеслигата. Тој е млад и го сака цела Европа, сите големи клубови го следат неговиот прогрес. Тој е брз, брзо размислува, ја има потребната визија и добро го скенира теренот. Далеку е од комплетен играч, но ќе стане тоа кога ќе го преземе следниот чекор во кариерата. Навистина уживам да го гледам и се надевам дека ќе расте како досега, – вели Бербатов.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни