Бербатов даде прогноза со точен резултат на натпреварите во Премиер лигата

berbatov

Вчера започна 12. коло во Премиер лигата и тоа со средбата меѓу Норич и Вотфорд која им припадна на гостите со 2-0, но пред нас денес и утре се уште многу интересни средби меѓу кои и дерби пресметките Лестер-Арсенал и Ливерпул-Манчестер Сити.

Токму за сите преостанати мечеви од оваа рунда свој тип со точна прогноза даде поранешниот член на Тотенхем и Манчестер Јунајтед, Димитар Бербатов. Во оние кои се очекува да бидат највозбудливи очекува триумфи на Лестер и Сити со 2-1 против Арсенал, односно Ливерпул.

Ова се неговите типови:

Челси-Кристал Палас 2-1

Тотенхем-Шефилд Јунајтед 3-0

Саутемптон-Евертон 1-1

Њукасл-Борнмут 1-0

Барнли-Вест Хем 1-1

Лестер-Арсенал 2-1

Вулверхемптон-Астон Вила 2-1

Манчестер Јунајтед-Брајтон 2-0

Ливерпул-Манчестер Сити 1-2

Facebook Коментари