Поврзете се со нас

Шпанија

Бензема објави монтажа на соиграч и кажа што мисли за „Златната топка“

Објавено

на

Карим Бензема се врати во француската репрезентација и игра во одлична форма цела година, но и тоа не беше доволно да стигне до првата „Златна топка“ во кариерата.

Фудбалерот на Реал Мадрид на интересен начин го искоментира изборот, односно доделувањето на признанието на Линел Меси.

Бензема на Инстаграм ја пренесе монтажата на својот соиграч, Андреј Лунин, кој јасно посочи кој е број еден на фудбалската сцена, прецртувајќи ја четворката, која го означува местото кое го освои Французинот при гласањето за „Златната топка“.

„Франс Фудбал“ измисли нова награда како утеха за Левандовски

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни