Поврзете се со нас

Шпанија

Белингем со еден потег ги освои симпатиите на навивачите на Атлетико (ВИДЕО)

Објавено

на

Foto:twitter.com/realmadrid

Реал Мадрид не успеа да оствари позитивен резултат на градското соочување со Атлетико Мадрид кое го загуби со 3-1.

Избраниците на Карло Анчелоти не беа на посакуваното ниво, не успеаа соодветно да им одговорат на домаќините и поради тоа го претрпеа првиот пораз во Примера. Една од причините за овој триумф на Атлетико е секако фактот дека беше неутрализиран најефикасниот играч на „кралевите“ во оваа сезона Џуд Белингем.

Англичанецот беше стрелец на скоро секој меч за Реал во оваа сезона, меѓутоа остана без муниција на „Ванда Метрополитано“. Меѓутоа од секој натпревар се учи, па сигурно и Џуд ќе има што да извлече од ова прво мадридско дерби за него во кое со еден потег ги освои симапиите на домашните навивачи.

Белингем го забележа амблемот на Атлетико на тревникот и иако можеше слободно да го згази, тој покаже почит, го промени движењето се со цел да не стапне на логото.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни