Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Белингем побара услуга од Мурињо: Мајка ми те обожава, може ли една фотографија (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:x.com/elchiringuitotv

Џуд Белингем забележа асистенција во своето прво финале во Лигата на шампионите или поточно даде конкретен придонес во успехот и 15. титула на Реал Мадрид во елитното натпреварување.

Овој успех, резултат Белингем ќе го памети до крајот на животот затоа што го оствари на „Вембли“, стадион кој има посебно значење за сите англиски фудбалери.

Неговото семејство беше присутно на трибините што беше уште еден фактор плус во оваа ситуација, па добиениот медал веднаш и го подари на неговата мајка.

Воедно тој дополнително ја израдува мајка му откако и ја исполни желбата за фотографија со Жозе Мурињо. Таа имала огрома почит кон Португалецот, па Џуд тргна да побара услуга од стратегот кој работеше како стручен аналитичар за овој меч, желба која беше исполнета.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни