Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Белингам по првата европска титула со Реал: Најдобра ноќ во мојот живот

Објавено

на

Foto:twitter.com/realmadrid

Џуд Белингам стигна до трофејот во Лигата на шампионите уште во дебитантската сезона во дресот на Реал Мадрид, а неговиот тим стигна до 15-та титула во најпрестижното европско натпреварување.

Англискиот репрезентативец бил очекувано емотивен по крајот на финалето и истакнал дека ова е најдобрата ноќ во неговиот досегашен живот.

– Отсекогаш сонував да играм вакви натпревари.

– Поминуваш низ животот и постојат луѓе кои ти кажуваат дека не можеш да направиш одредени работи. Мојот помал брат беше тука вечерва и се обидувам да му бидам добар пример. Не можам да го опишам ова чувство, ова е најдобра ноќ во мојот живот, – истакнал Белингам,

Реал Мадрид ја победи Борусија со 2:0 со головите на Карвахал и Винисиус.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни