Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Белингам ја објасни победата на Реал: Ако не нè убиете, ќе се вратиме посилни

Објавено

на

Фото: https://twitter.com/realmadrid

Џуд Белингам меѓу првите го коментираше големиот успех на Реал Мадрид на „Вембли“, а европската титула има посебно значење за него бидејќи му е прва во кариерата и ја освои уште во деби сезоната во Реал Мадрид.

Англискиот репрезентативец истакнал дека ќе го памети овој момент до крајот на животот, а направил и мала анализа на триумфот над својот претходен клуб.

– Постојано ми велеа дека треба посебно да се ужива во првиот трофеј, цела недела ми кажуваат дека првиот ваков успех не се заборава.

– Борусија доминираше во поголем дел од натпреварот, имаше подобри шанси…

– Но, ако не нè убиете, ние ќе се вратиме посилни, – рекол Белингам.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни