Поврзете се со нас

Шпанија

Белингам го откри својот ритуал пред секој натпревар (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/realmadrid

Џуд Белингам многу брзо се претвори во ѕвезда број еден во шпанската Ла Лига, примат кој го добива благодарение на неверојатниот старт на новата авантура.

Белингам постигна десет гола на првите десет натпревари како играч на Реал и притоа придодаде уште три асистенции, па Шпанците мораа да се навраќаат низ годините и да одбележат дека последен пат вакво нешто направил само Кристијано Роналдо.

Страшно брзата адаптација на Англичанецот го изненадува и Карло Анчелоти, а новинарите од Шпанија почнаа да се занимаваат и со неговите ритуали пред натпреварите.

Англичанецот им откри на луѓето од телевизијата на Реал дека навистина има специфичен ритуал пред секој меч, односно излегува на теренот многу порано од останатите и се задржува подолго од било кој друг.

– Излегувам на теренот најрано што можам и се обидувам да направам визија за како ќе изгледа мечот. Го гледам стадионот и теренот, гледам каде би можел да се движам и на која позиција ќе играм. Ова го правам од стартот на мојата кариерата. Со само тоа, успевам да си внесам внатрешен мир и благодарение на тоа влегувам без нервоза на натпреварите, – открива Џуд.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни