Поврзете се со нас

Европски првенства

Белгиски репрезентативец му се налути на новинарот откако беше помешан со Андре Онана (Видео)

Објавено

на

Белгија имаше лошо отворање на Европското првенство во Германија и само уште еднаш се покажа дека тимот на Тедеско има проблеми со реализацијата, нешто што беше сурово казнето од словачките фудбалери.

Двата поништени гола на Лукаку предизвикаа дополнителна лутина кај „црвените ѓаволи“ и пласманот во нокаут фазата сега е дополнително комплициран, а еден член од белгискиот тим добил причина плус за нервоза по средбата со Словачка.

Амаду Онана се избори за стартерско место во тимот на Тедеско, но ниту репрезентативниот статус, ниту добрите настапи во Премиер лигата не ги оттргнуваат неговите споредби со Андре Онана.

Додека давал изјава во микс-зоната во Франкфурт, Амаду бил наречен Андре од еден од присутните новинари, по што играчот за врска тоа го сметал како чин на непочитување.

– Јас не се ни викам Андре…….

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни