Белгиецот нема милост кон новите соиграчи: Најдобрите потези на Азар од првите тренинзи во Реал (Видео)

azar-bib

Еден Азар со полна пареа ги стартуваше подготовките во Монтреал, а угледните мадридски медиуми веќе ги издвоија првите впечатоци од првата недела тренинзи кои ги одработи белгиската суперѕвезда.

Азар е познат како играч кој може да прави чуда на теренот, а од тоа што може да се види на видеото од 30 секунди во кои се прикажани неговите најдобри потези од првите тренинзи како играч на Реал, може да се заклучи дека воопшто нема милост кон новите соиграчи.

Facebook Коментари