Поврзете се со нас

АБА лига

Бекот на МЗТ Скопје на Топ листата: Гравет е автор на еден од најтрактивните потези во АБА2 лигата (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

МЗТ Скопје не се прослави на вториот турнир во АБА2 лигата во Бања Лука каде забележа само една победа на трите одиграни натпревари, но ако е за утеха на нашиот претставник плејмејкерот Хасани Гравет е автор на еден од најдобрите потези во „балонот“.

Бекот на „металците“ е на Топ 5 листата, поточно со својата блокада против Слобода Ужице ја зазема позицијата број три.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни