Поврзете се со нас

Македонија

Бекот Хосни повторно ќе го носи дресот на Пелистер

Објавено

на

Foto: RK Eurofarm Pelister

Искусниот интернационалец од Тунис, Усама Хосни повторно ќе биде дел од македонскиот шампион Еурофарм Пелистер.

Бекот беше дел од „зелено-белите“ во натпреварувачката 2022/23 со која ја освои титулата во Македонија по што имаше кратки епизоди во Катар и Кувајт за да сега се врати во добро позната средина со едногодишен договор.

Тој ќе биде претставен во Битола на крајот на месец јули.

Претходно Пелистер ги договори голманите Никола Митревки и Филип Ивиќ, но и кружниот напаѓач Кајо Цикатиќ.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни