Поврзете се со нас

Англија

Бекам ја „разоткри“ Викторија: Кажи со каков автомобил те носеше татко ти во училиште (Видео)

Објавено

на

Документарецот на „Нетфликс“ посветен на животот и кариерата на Дејвид Бекам е вистински хит во моментов, а во него покрај фудбалската легенда се појавува и сопругата Викторија.

Поранешната музичка ѕвезда подоцна изгради успешна кариера како моден креатор, но во документарецот се обиде да претстави дека и таа и Дејвид потекнувале од слични работнички семејства.

– Двајцата доаѓавме од семејства кои работеа напорно, бевме дел од работничката класа, – изјави Викторија, пред Дејвид да се вмеша во разговорот.

– Кажи им со каков автомобил одеше на училиште? Биди искрена, – порача Бекам од позадина, па иако Викторија се обиде да се извлече на крајот мораше да ја каже вистината.

– Во осумдесететите години, татко ми возеше Ролс-Ројс, – кажа Викторија, со што автоматски падна во вода тезата за класите во кои припаѓале двајцата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни