Поврзете се со нас

Свет

Бејтулаи поради семејни причини се раздели со Хелсингборг

Објавено

на

Егзон Бејтулаи потпиша тригодишен договор со Хелсинборг во јануарскиот преоден рок, но неполни пет месеци подоцна, клубот соопшти дека е дојдено до раскин на меѓусебната соработка по барање на самиот фудбалер.

Поранешниот член на Шкендија и македонски репрезентативец даде образложение дека мора да остане во Македонија поради лични причини, а клубот експресно ја разбра ваквата ситуација и се согласи на пријателски раскин на договорот кој е поволен за двете страни во овие специфични корона услови.

– Поради семејни причини, мора да останам дома. За доброто на клубот, но и за мое добро, ова беше најреално решение. Клубот ме поддржа и мило ми е што постигнавме ваков безболен договор. Работите не излегуваат секогаш како што се надевате, му посакувам на клубот се најдобро во иднина, – изјави Бејтулаи за официјалниот сајт на клубот.

Во својата објава, Хелсингборг нагласи дека го поддржува фудбалерот во својата одлука и му посакува најдобар исход во семејниот проблем.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни