Бејли шоу: Фудбалерот на Леверкузен воодушеви со мајсторски гол (Видео)

Leon-Bejli

Баер Леверкузен денеска победи убедливо на гостувањето кај Хофенхајм, а натпреварот беше одбележан со мајсторијата на Леон Бејли уште од 12. минута на средбата.

Бејли го отвори резултатот со погодок со пета и со право денеска е вистински хит на социјалните мрежи.

Facebook Коментари