Бејл изненади со својот потег, повторно ги налути фановите на Реал (Видео)

bejl

Герет Бејл многу лесно успева да ја загуби поддршката на фановите на Реал Мадрид, а во најновата ситуација повторно предизвика негативни реакции и повици за што побрза разделба со Велшанецот.

Причина е однесувањето на Бејл пред почетокот на средбата меѓу ПСЖ и Реал, кога камерите забележаа како фудбалерот одбива да го држи клупскиот амблем за време на официјалното фотографирање. Од она што се гледа, Бејл навистина тешко ќе го објасни потегот кој го направи во оваа ситуација.

Facebook Коментари