Бејби бум во ПСЖ девет месеци по победата над Барселона од 4:0 (Фото)

Mbape

Можеби е коинциденција, но точно девет месеци по познатата победа над Барселона, двајца играчи на Пари Сен Жермен добија бебиња.

Лукас Моура и Маркињос настапија во победата од 4:0 против Барселона во Лигата на шампиони и никој не би ги обвинил што го прославиле резултатот. ПСЖ потоа загуби со 6:1 во реваншот од осминафиналето и беше елиминиран, но приновите во семејствата на Лукас и Маркињос неделава поттикна многу теории и шпекулации.

Facebook Коментари