Поврзете се со нас

АТП

Баутиста Агут со мајсторија ги воодушеви тениските фанови, па порача: Се е до тренингот (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Роберто Баутиста-Агут со победата над Хуберт Хуркач се избори за полуфинале на АТП турнирот во Келн.

Ова беше средба која Шпанецот ја реализираше со 2-1 во сетови (7:6 (4), 5:7, 6:0), но и меч во кој Роберто имаше еден супер потег, мајсторија со која ги воодушеви сите фанови, љубители на тенисот. Во првиот сет Баутиста-Агут од загубена ситуација, успеа да врати една топка низ нозе во полето на противникот.

-Се е до тренингот, -порача потоа шпанскиот ас на социјалните мрежи.

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни