Поврзете се со нас

НБА

Батлер провоцираше по победата над Денвер (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/ESPNStatsInfo

Мајами Хит дојде до првата победа во пресметката со Денвер Нагетс и на тој начин израмни на 1-1 во битката за трофејот во НБА лигата.

„Жешките“ славеа со 111:108 во средба во која клучната разлика ја направија во завршната четвртина. Гостите имаа тројца играчи со плус 20 поени, а еден од нив беше Џими Батлер кој реализираше 21 кош со 4 скока и 9 асистенции.

Токму Батлер на специјален начин го прослави овој триумф што на еден начин е и провокација за Јокиќ и компанија. Џими се прошета со маица на која пишуваше „уште три“ јасно алудирајќи на тоа дека им се потребни уште три триумфи да бидат најдобри во најсилната лига на светот.

Батлер е познат по тоа што „пука“ од самодоверба, па останува да видиме дали сега истата ќе се покаже како доволна за славје и во оваа серија.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни