Поврзете се со нас

Шпанија

Барселона преговара за талентиран бразилски напаѓач

Објавено

на

Раководството на Барселона започнало конкретни преговори за фудбалер на бразилскиот тим Атлетико Параненсе.

Се работи за Витор Рока, фудбалер кој наскоро ќе наполни 18 години и ќе може да реализира интернационален трансфер, а за кого Барса не сака да дозволи битка со конкуренцијата.

Претставници на клубот веќе стапиле во контакт со од неодамна главниот клупски координатор Луиз Фелипе Сколари, како и со претседателот на Атлетико.

Барселона постојано има проблеми со исполнување на обврските кон финансискиот фер плеј во Ла Лига и затоа мора внимателно да ги води преговорите за Рока, но Жоан Лапорта и неговите соработници сметаат дека ова момче има голема фудбалска иднина.

Бразилците го нарекуваат „Тигрињо“, а тој ги докажува своите квалитети и во У-20 репрезентацијата на Бразил.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни