Поврзете се со нас

Шпанија

Барселона од „пред нос“ го краде веќе договореното засилување за Баерн Минхен

Објавено

на

Барселона за овој летен преоден рок подготвува изненадувачки транфер од редовите на Ајакс.

Медиумите во Холандија пренесуваат дека Сержињо Дест ова лето со сигурност ќе го напушти Ајакс, но нема да се пресели во Баерн како што се шпекулираше.

Германските медиуми подолг период пренесуваа дека Дест речиси сигурно ќе се пресели на „Алијанц Арена“, но сега работите се сменија, па Дест веројатно ќе се пресели во Каталонија.

Барселона е подготвена да го продаде Нелсон Семедо и веќе разгледува опции за негов наследник.

Дест  е стандарден фудбалер на Ајакс, а оваа сезона настапи на 36 натпревари во холандскиот тим, а со своите настапи го привлече вниманието на големите европски тимови.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни