Поврзете се со нас

Шпанија

Барселона не го заборави Меси и го поздрави со едно специјално ремек-дело (Видео)

Објавено

на

Лионел Меси дојде на средина од четвртата деценија во својот живот и денеска го слави 35-от роденден, па во низата честитките, се приклучи и Барселона.

Аргентинецот на доста спорен и непосакуван начин си замина од саканиот клуб и после две децении го напушти „Камп Ноу“, а тоа воедно значи дека првпат го дочекува роденденот како професионален играч без да е член на Барселона.

Меси испиша фудбалска историја во каталонскиот великан и со златни букви го запиша своето име во историјата, па Барселона не можеше да го заборави на неговиот посебен ден.

Официјалните профили на социјалните мрежи му го честитаа роденденот на Меси со една незаборавна мајсторија, ремек-делото кое го изведе против Манчестер Јунајтед во големото финале во Лигата на шампионите.

Барса стигна до титулата на „Вембли“ славејќи со 3:1, а голот на Меси беше за водство од 2:1.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни