Поврзете се со нас

Шпанија

Барселона не блескаше, но ги освои бодовите против Хетафе (Видео)

Објавено

на

Фото: twitter.com/FCBarcelona

Навивачите на „Камп Ноу“ не добија настап на Барселона каков што посакуваат, но избраниците на Чави ја остварија најважната цел, победа над Хетафе (1:0).

Домаќините очекувано имаа иницијатива и ја крунисаа со голот на Педри во 35. минута, а тој момент се покажа и како решавачки.

Хетафе не успеа да ја казни неубедливата Барселона и не стигна до подогок на оваа средба, па го напушти „Камп Ноу“ со минимален пораз, трет во серија и резултат со кој останува во опасната зона.

Барселона ќе ја задржи лидерската позиција и по ова коло, а има плус шест во однос на Реал, кој вечерва му гостува на Атлетик.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни