Поврзете се со нас

Шпанија

Барселона го потврди договорот: Фати останува на „Камп Ноу“ до 2027 година

Објавено

на

Шпанскиот великан Барселона и официјално ја потврди информацијата дека е постигнат договор за продолжување на соработката со Ансу Фати.

Откако успешно ги заврши преговорите со Педри клубот од „Камп Ноу“ се сврте кон Фати и си подаде рака за останување во сегашната средина дури до 30 јуни 2027 година. Барселона и во овој случај одлучи максимално да се заштити па Ансу ќе има идентична откупна клаузула како Педри од милијарда евра.

Талентираниот Фати дебитираше за гигантот во 2019 година и тоа со само 16 години и во меѓувреме собори доста рекорди.

Од него се очекува многу, а уште ден доказ за тоа е што токму тој ја презема „десетката“ која долги години претходно ја носеше Лионел Меси. Досега има 15 голови и 3 асистенции на 47 мечеви за првата екипа.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни