Поврзете се со нас

Свет

Барнс ја одбра најдобрата единаесетка на светот, нема место за Роналдо, Нејмар, Азар…(ФОТО)

Објавено

на

Џон Барнс е еден од асовите кој остави трага во англискиот фудбал пред се во носејќи го дресот на Ливерул каде настапуваше една деценија од 1987 до 1997, период во кој „црвените“ освоија неколку трофеи на домашната сцена вклучувајќи две лигашки во 1987–88 и 1989–90.

Тој долги години беше и дел од националниот тим што значи Барнс е лице кое е доста познато, лице чиј збор има тежина. Имено Џон се одлучи да состави еден свој дрим тим, единаесетка од најдобрите играчи на светот, па така во формацијата 4-3-3 имаше неколку интересни одлуки и немаше место за играчи од типот на Роналдо, Нејмар, Азар…

Ова е изборот на некогашниот напаѓач на Ливерпул и Њукасл.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни