Поврзете се со нас

НБА

Баркли го посочи играчот кој бил најблиску до Џордан: Никогаш нема да…(ВИДЕО)

blank

Чарлс Баркли е еден од НБА легендите кој е многу активен, отворен и постојано ги коментира сите актуелности поврзани со настаните со најсилната лига на светот.

Некогашниот ас на Филадефија 76, Феникс Санс и Хјустон Рокетс секогаш има интересен поглед на работите, па така додека трае еуфоријата за документарецот за Мајкл Џордан и Чикаго Булс, Баркли го посочи играчот кој според него бил најблиску до Ем-Џеј.

– Никогаш нема да кажам ништо лошо во врска со Леброн Џејмс, но најблиску до Мајкл е Коби Брајант. Под тоа мислам на човек кој има единствена визија, сакам да победам. Не сум загрижен што мислат моите соиграчи. Не сум загрижен за тоа што мисли тренерот. Само сакам да победам.

-Според мене Мајкл е „GOAT“ (Најголем на сите времиња). За Леброн секогаш сум велел дека е поблиску до Меџик Џонсон отколку до Џордан, -порача Баркли.

Продолжи
Реклама
Реклама
Реклама

Facebook