Поврзете се со нас

Италија

Барела: Ние сме совршениот тим на Конте

Објавено

на

Играчот од средината на теренот, Николо Барела смета дека Антонио Конте изградил совршен тим на „Џузепе Меаца“.

„Нероаѕурите“ завршија на втората позиција во првата сезона на Конте за да во оваа кампања овој состав биде доминантен и го освои Скудетото по долга пауза или поточно по 2009-10.

-Дури и пред Аталанта да дава по шест гола на натпревар, имавме најдобар напад, имаме најдобра одбрана, го освоивме Скудетото. Зошто се критикува тим кој сето ова го направи? Конте има свои методи, оние што со години ги знаеме. Само погледнете ги натпреварите, можете да ги видите.

-Тој е одличен во сè, не само ментално, туку и тактички, на тренинг. Минатата година бевме тимот на Конте. Оваа година, ние сме совршенио тим на Конте, -рече Барела за „Франс Фудбал“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни