Поврзете се со нас

Италија

Барела: Лукаку мора да се адаптира на „новиот“ Интер

Објавено

на

Николо Барела смета дека Ромелу Лукаку има проблеми со адаптацијата во редовите на Интер, а главен проблем е поинаквата тренерска филозофија во однос на неговиот прв престој во клубот.

Лукаку ја освои титулата во Серија А под водство на Антонио Конте, а сезонава соработува со Симоне Инѕаги и или беше повреден, или не го потврди својот квалитет на средбите на кои настапи.

– Интер на Конте беше граден околу Лукаку, а минатата сезона остваривме добри резултати и без него.

– Сега тој мора да се адаптира на новиот стил на игра, но не сум загрижен бидејќи знам колку е мотивиран, посебно кога добива критики, – изјавил Барела.

Интер ја продолжува сезоната со дерби со лидерот Наполи, кој има солидна предност на табелата.

– Најбалансираниот тим и тимот кој ќе направи најмалку грешки ќе ја освои титулата, – истакнува Барела.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни