Поврзете се со нас

Шпанија

Барди заработи повреда, следи нова пауза

Објавено

на

blank

Македонскиот репрезентативец, Енис Барди заработи повреда и повторно одредено време нема да биде во комбинација за неговиот клуб Леванте.

Клубот од Валенсија објави има проблем со мускулот на десната нога поради кој сигурно ќе го пропушти дуелост со Атлетик Билбао во Примера кој се игра во петок од 21 час. Наредната седмица ќе има ново тестирање по што ќе се знае дали ќе може да настапи на реваншот против баскијците во Купот на Шпанија.

Инаку Барди претходно се врати на терените минатиот месец против Валјадолид по што одигра неколку натпревари на кои даде два гола против Валјадолид во Купот и Атлетико Мадрид во Ла Лига.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни