Барди упати топка „со очи“, Марти ја стресе Валенсија (Видео)

bardi

Фантастично прво полувреме следиме на дербито во Валенсија помеѓу истоимениот тим и Валенсија.

По првите 35 минути сведоци сме на три гола и фантастичен фудбал на двете страни. Предноста засега ја има домашниот тим на Леванте кој води со 2:1.

На вториот гол кој го постигна Роџер Марти асистент беше нашиот репрезентативец Енис Барди. Играчот од средниот ред испрати топка „со очи“ и на одличен начин го проигра Марти кој во манир на искусен стрелец го совлада Нето.

Facebook Коментари