Поврзете се со нас

Балкан

Барди стрелаше за Трабзонспор, Галатасарај е нов шампион на Турција (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/Trabzonspor_EN_

Македонскиот репрезентативец, Енис Барди постигна гол за неговиот Трабзонспор на вечерашниот меч против Гиресунспор во првата лига на Турција.

Гостите покажаа многу повеќе на оваа средба, во двете полувремиња постигнаа по два погодоци и на крајот славеа со 4-2. Нашиот Барди беше автор на вториот гол и тоа во 34 минута кога погоди на додавање на Бозок.

Ова за Енис беше шести сезонски погодок на 28 лигашки меч за Трабзон, тим кој пак со 54 бода ја зазема шестата позиција на табелата.

Од денеска Турција воедно има нов шампион и тоа во името на Галатасарај кој го потврд 23. трофеј во историјата со славје над Анкарагучу со 4-1.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни