Поврзете се со нас

Свет

Барди се најде на вистинското место и погоди за Трабзонспор (Видео)

Објавено

на

Македонскиот репрезентативец, Енис Барди го постигна својот петтиот гол во дресот на Трабзонспор откако денеска ја затресе мрежата на Хатајаспор.

Фудбалерот од средниот ред се најде на вистинското место и со глава го лобуваше противничкиот голман за водство на неговиот тим од 1:0.

Сепак, во продолжение Хатајаспор постигна два гола и го презеде водството на натпреварот, а Барди беше заменет во 57. минута.

Во последно време се погласни се шпекулациите дека Барди до крајот на преодниот рок би можел да реализира трансфер и да се врати во Шпанија од каде три тима се заинтересирани за неговите услуги.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни