Поврзете се со нас

Балкан

Барди го постигна третиот лигашки погодок во дресот на Трабзон (ВИДЕО)

Објавено

на

Македонскиот репрезентативец, Енис Барди го постигна единствениот гол за Трабзонспор на вечерашниот меч против Анкарагучу во првата лига на Турција.

Нашиот ас беше стартер на оваа средба и донесе предност за гостите во 70 минута. Меѓутоа домаќините само четири минути подоцна добија пенал кој го искористија со што воедно ги поставија конечните 1-1 на оваа средба.

За Барди ова беше трет лигашки погодок, претходно стрелаше двапати против Анталијаспор во месец август.

Трабзон со 23 бода е на 6 позиција на табелата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни