Поврзете се со нас

Лига на нации

Барди доби врамен дрес за 50. натпревар во репрезентацијата (ФОТО)

Објавено

на

Енис Барди и оваа вечер ја носеше капитенската лента во пресметката со Бугарија, меч кој беше посебен за него затоа што беше 50. јубилеен во националниот тим.

По тој повод Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) преку директорот на нашата репрезентација Дени Масев му подари врамен дрес со бројот 50.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни