Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Барди дебитираше за Трабзонспор, Ристовски и Адеми загубија во Норвешка (ВИДЕО)

Објавено

на

Тројца македонски репрезентативци беа активни на вечерашните средби од завршната квалификациска рунда во Лигата на шампионите, меѓутоа ниту Енис Барди, ниту двоецот Стефан Ристовски и Аријан Адеми не се израдува на позитивен резултат со своите екипи.

Барди ги одигра првите минути во дресот на Трабзонспор, но и тој не му помогна на турскиот претставник да остане непоразен на гостувањето во Данска кај ФК Копенхаген. Домаќините славеа со 2-1 со погодоците на Клаесенон и Ларегар, додека единствениот гол за гостите беше дело на Бакасетас.

Енис беше активен на теренот од 58 минута.

Адеми и Ристовски ги одиграа сите 90 минути во дуелот со Бодо на кој Динамо Загреб доживеа пораз од 1-0. Голот вреден триумф беше дело на Пелегрино во 37 минута.

На третиот вечераше меч Ренџерс и ПСВ ремизираа играјќи 2-2.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни