Поврзете се со нас

АТП

Барбара на луд начин го започна интервјуто со Ноле: Морам да проверам дали си човек (Видео)

Објавено

на

Новак Ѓоковиќ ги остави физичките проблеми зад себе и денеска се прикажа во најдобро светло на „Род Лејвер“ арената, одржувајќи му тениска лекција на домашнио тенисер.

Алекс Де Минор требаше да биде најсериозна закана за Србинот во досегашниот тек на турнирот, но наместо тоа, испадна како најлесна жртва за разиграниот Ноле.

Ѓоковиќ одигра перфектен меч и воодушеви со разновидната игра која ја понуди денеска, а неговата доминација најдобро ја отсликува конечниот резултат кој гласи 6:2, 6:1 и 6:2.

Новак беше посебно брутален од средината на првиот сет до самиот финиш на вториот, кога направи серија од 9:0 во гејмови за водство од 6:2 и 5:0.

Поради страшниот тенис кој го прикажа, воодушевени останаа и новинарите на „Еуроспорт“, па оттаму и лудата реакција на легендарната Барбара Шет пред да го почне интервјуто со Србинот.

– Морам да те штипнам за да проверам дали си човек…. Да, човек си, но ова беше перфекција, – порача Барбара, по што Новак самиот посочи дека одиграл неверојатно добар и квалитетен меч.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни