Поврзете се со нас

НБА

„Банани“ летаат на сите страни: Најдобрите блокади од финалето меѓу Голден Стејт и Бостон (ВИДЕО)

Објавено

на

НБА финалето меѓу Голден Стејт Вориорс и Бостон Селтикс заврши со победа на „воините“ кои славеа со 4-2 во серија.

Со ова клубот од Сан Франциско се врати на тронот, додека пак Бостон ќе мора да почека некоја друга прилика за да избие на врвот по бројот на освоени пехари во историјата на НБА лигата.

Овие шест мечеви донесоа доста квалитетни потези, моменти, а едни од нив беа „блокадите“ кои ги имаше на сите средби, па во продолжение погледнете ги најмоќните „банани“ од оваа битка.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни