Поврзете се со нас

НБА

Балканците во елемент: „Тика-така“ акција во режија на Дончиќ и Јокиќ (ВИДЕО)

Објавено

на

Лука Дончиќ и Никола Јокиќ беа максимално опуштени за време на Ол-стар натпреварот меѓу Истокот и Западот во Индијанаполис, односно воопшто не беа натпреварувачки настроени како што знаат и умеат и најдоар доказ за тоа е што заедно искомбинираа 20 поени што е далеку од уничинот на нивниот соиграч Карл-Ентони Таунс (50 поени) или пак на Демијен Лилард (39) кој го признанието за најкорисен играч (МВП).

Балканците се забавуваа, а во завршницата четвртина и одработија акција во која не искористија ниту еден дриблинг, топката постојано беше во воздух за да на крајот Јокиќ го проигра Шеј Гилџис Александер за лесна реализација.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни