Поврзете се со нас

Свет

Балинген се поздрави со Талески со неговата најдобра партија против Фуксе Берлин (ВИДЕО)

Објавено

на

Од поодамна е познато дека македонскиот репрезентативец Филип Талески во наредната сезона нема да биде дел од бундеслигашот Балинген.

Тој по само една мината сезона си заминува од оваа средина, но Балинген одлучи да го испрати со стил, објави неколку постови за него на социјалните мрежи посакувајќи му среќа во иднина, а воедно го пушти и неговиот најдобар натпревар во кампањата против Фуксе Берлин.

На тој дуел аутсајдерот направи големо изненадување и славеше со 31-30, еден од најзаслужните за тоа беше Филип кој постигна осум голови.

Sky-Highlight: HBW – Füchse Berlin

💙❤️ ACHT SEHENSWERTE TREFFER VON FILIP 💙❤️Es war das mit Abstand beste Spiel von Filip für die Gallier. Mit 8 (!) Buden hatte er wesentlichen Anteil am sensationellen 31:30-Heimerfolg der Gallier gegen die Füchse Berlin Genießt einfach nochmal die Sky-Highlights vom 20. Oktober 2019#GallierErleben, #EinmalGallierImmerGallier, #EinsFürDieEwigkeit, #WirGegenCorona

Gepostet von HBW Balingen-Weilstetten, Die Gallier am Mittwoch, 20. Mai 2020

 

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни