Поврзете се со нас

Македонија

Бајрами е именуван за нов тренер на Шкупи

Објавено

на

Муарем Бајрами е именуван за нов тренер на македонскиот фудбалски прволигаш Шкупи.

Бајрами e легенда на клубот од Чаир, па минатата сезона одредено време ја имаше улогата и на тренер-играч на екипата, но сега максимално ќе се посвети како прв стратег со тоа што ќе има помош од Енис Ќаили и Игор Тасевки.

-За мене е привилегија да водам голем тим како Шкупи, ама во исто време одговорност и предизвик. Сакам да им се заблагодарам на раководството на клубот за довербата што ми е укажана. Имаме добра група на играчи и секако со неколку засилувања и максимална поддршка од навивачката група „Шверцери“ верувам ќе ги оствариме зацртаните цели, -истакна Бајрами кој со Шкупи потпиша двегодишен договор.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни