Поврзете се со нас

Репрезентација

Бајиќ експлодираше при еден тајм-аут: Вие немате памет за овој спорт (ВИДЕО)

Објавено

на

Македонската кошаркарска репрезентација ја оствари целта и се пласираше во главните квалификациите за Светското првенство во 2023 година, но нашите играчи вчера оставија лош впечаток на дуелот против Словачка.

Поразот и не толку болен, значаен колку што беше играта, па селекторот Драган Бајиќ во еден момент не можеше повеќе да издржи и се истури врз играчите.

-Вие немате памет за овој спорт! Ти немаш памет, немаш памет, дали ти е јасно. Каков мозок може ова да го направи? Каков е тој шут. Не сакам да играш за поени, кој си ти, ало? Никој не игра одбрана! Што правиш, тебе те прашувам, -велеше бесниот Бајиќ кој е познат по својот темперамент и по тоа што знае жестоко да „удри“ по неговите избраници.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни