Поврзете се со нас

Франција

Баји заработи жестока казна за „стартот за во затвор“ (ВИДЕО)

Објавено

на

Ерик Баји оваа сезона ја игра во екипата на Олимпик Марсеј и тоа како позајмен играч од Манчестер Јунајтед, но истата повторно е турбулентна за дефанзивецот кој сега ќе мора да се „лади“ некое време поради големата глупост која на направи на Куп средбата против нисколигашот Јер.

Интернационалецот од Брегот на Слоновата Коска со брутален старт го испрати противничкиот играч Муса Н’Диаје во болница. Тој за ова заработи директен црвен картон, но тоа е само дел од казната со оглед на тоа што го уништи Муса кој сега има здравствени проблеми, скршеници на ребрата.

Имено Баји е суспендиран на седум натпревари со тоа што два веќе одработи, па тоа значи дека ќе може да се врати на терените дури за еден месец и тоа против Тулуз.

Луд потег на стоперот: Баји со брутален прекршок испрати противник во болница (ВИДЕО)

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни