Поврзете се со нас

АТП

Багнис дури во деветтиот гејм го проби Алкарас, па го фрли рекетот во воздух и ја запали публиката во Мајами (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/SK__Tennis

Карлос Алкарас на фуриозен начин ја започна одбраната на титулата на Мастерсот во Мајами каде 65 минути го реши Факундо Багнис со 2-0 во сетови.

Шпанецот доминираше и првиот сет го доби со 6-0, вториот исто го почна фуриозно и тргна со 2-0 за да во третиот геј конечно Аргентинецот дојде до „поен“, прв печат на мечот по што следуваше интересна негова реакција, го фрли рекетот во воздух со што ја запали публика на Флорида.

Потоа Факундон направи брејк и дојде до 2-2, но одново дојдоа минута за Карлос кој направи серија од 4-0 и со 6-2 го заврши овој дуел.

Ривал на првиот светски рекет ќе му биде подобриот од пресметката меѓу Лајовиќ и Креси.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни