Поврзете се со нас

Германија

Баерн закажа финале со Баер во Купот на Германија (ВИДЕО)

Објавено

на

Екипата на Баерн Минхен е противникот на Баер Леверкузен во финалето на Купот на Германија кое на 4 јули ќе се одигра во Берлин.

Составот од Минхен вечерва го оправда статусот на фаворит и на „Алијанц Арена“ славеше над Ајнтрахт Франкфурт со 2-1. Домаќините дојдоа до победата на рутина, квалитет и тоа со погодоците на Иван Перишиќ во 14 и Роберт Левандовски во 74 минута.

Неверојатно промашување на Левандовски во дресот на Баерн (Видео)

Гостите од Франкфурт стрелаа во 69 минута за 1-1 преку Да Коста, меѓутоа не успеаа да направат ништо повеќе.Да посетиме вчера Леверкузен беше подобар од нисколигашот Сарбрикен со 3-0.

Демирбај делеше асистенции, Леверкузен обезбеди билет за финалето во Берлин (ВИДЕО)

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни