Поврзете се со нас

Евролига

Баерн се избори за мајсторка против Милано (ВИДЕО)

Објавено

на

Тимот на Баерн Минхен се избори за мајсторка против Олимпија Милано во плејоф серијата во Евролигата.

Германскиот прволигаш успеа уште еднаш да го искористи домашниот терен и со триумф од 85-82 за дојде до 2-2 во пресметката со „манекените“. Домаќините губеа и со 13 разлика во третиот период, меѓутоа уште еднаш покажаа карактер, дух и со одлична игра успеаа да се вратат резултатски, а потоа и да направат пресврт кој ги носи во Милано на одлучувачка битка закажана за 4 мај.

Болдвин со 18 и Ципсер со 16 поени беа први стрелци, на спротивната страна Дилејни беше автор на 28 кошеви.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни